Europejskie Centra Technologiczne

 

 Europejskie Centra Technologiczne

Mapowanie jest częścią polityki Komisji Europejskiej mającej na celu promowanie pogłębiania współpracy między centrami technologicznymi w całej Europie w koordynacji z pracami nad centrami innowacji cyfrowych, inicjatywą KET4CleanProduction czy inicjatywą ADMAiprojektem PITCCH.
Zwracamy się z prośbą do zainteresowanych stron, współpracą z MŚP i przemysłem o skontaktowanie się z centrami technologicznymi, Mapowanie obejmuje centra technologiczne dostępne w Europie zajmujące się następującymi technologiami:

· Sztuczna inteligencja
· Bezpieczeństwo
· Łączność
· Ar/VR
· Big data
· Blockchain
· Chmura
· IoT,
· Technologie mobilności i mobilność w przedsiębiorstwach
· Robotyka
· Zaawansowane technologie produkcyjne
· Mikro- i nanoelektronika
· Zaawansowane materiały
· Fotonika
· Nanotechnologia
· Biotechnologia przemysłowa

Kryteria rejestracji są określone na stronie internetowej (https://ati.ec.europa.eu/technology-centre/mapping). Centra technologiczne definiuje się jako organizacje publiczne lub prywatne prowadzące badania stosowane dla rynku oraz w zaawansowanych technologiach dla przemysłu (poziomy gotowości technologicznej TRL 3–8, przy czym nie musi to być cały asortyment).

Zapraszamy Członków Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii do wzięcia udziału w aktualizacji mapowania europejskich centrów technologicznych.

Mapa i lista Europejskich Centrów Technologicznych