Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki - Kryteria wyboru projektów

 

Kryteria wyboru projektów

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej obecnie analizuje zgłoszone uwagi (w tym przez członków Izby) oraz propozycje w ramach konsultacji społecznych Programu Nowoczesna Gospodarka 2021-2027.

Równolegle do prac nad samym Programem FENG Ministerstwo prowadziło, we współpracy z Instytucjami Pośredniczącymi, prace nad systemem wdrażania, których efekty (nie końcowe) przekazujemy w załączeniu. Jest to materiał do dyskusji, konsultacji i Ministerstwo liczy na Państwa reakcję oraz komentarze. Materiał jest dość szczegółowy obejmuje proponowane kryteria dla poszczególnych modułów I osi FENG, wskazanie możliwych do zastosowania przeznaczeń pomocy oraz kategorie kosztów kwalifikowanych, a także planowany system oceny projektów.

Biorąc pod uwagę powyższe, uprzejmie proszę o przekazanie uwag i wniosków do załączonych dokumentów, w terminie do dnia 15 czerwca 2021 r., które zostaną uwzględnione w przygotowywanej przez Izbę opinii dla Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Prosimy o nadsyłanie uwag do p.Macieja Sajdaka, Dyrektora Biura Zarządu pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prezentacja System oceny FENG