XIX Giełda Wynalazków

Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów zachęca wynalazców, których prace zostały nagrodzone na światowych wystawach innowacji w ubiegłym roku do wzięcia udziału w Giełdzie Wynalazków. Wydarzenie odbędzie się w terminie od 5 do 11 marca w Muzeum Techniki NOT w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, a patronat nad wydarzeniem objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Już po raz dziewiętnasty najwybitniejsi polscy wynalazcy, których prace zyskały uznanie za granicą będą mogli pochwalić się sukcesem polskiej publiczności. Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów do udziału w Giełdzie zaprasza także instytucje oraz firmy, które w 2011 roku przywiozły medale lub wyróżnienia ze światowych wystaw innowacji m.in. takich jak Międzynarodowych Targów Wynalazków SIIF 2011 w Seulu, Międzynarodowej Wystawy Wynalazków, Nowoczesnej Techniki i Wyrobów w Genewie czy Międzynarodowego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii "Archimedes" w Moskwie.

W dniu otwarcia wezmą udział przedstawiciele takich instytucji jak Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Gospodarki, Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej, Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Podsumowaniem marcowego wydarzenie będzie wydanie katalogu, w którym znajdą się najważniejsze wynalazki 2011 roku.

Zgłoszenia wynalazków, które zostaną zaprezentowane w ramach XIX Giełdy można przysyłać do 10 lutego 2012 roku wraz z niezbędną dokumentacją do Stowarzyszenia Polskich Wynalazków i Racjonalizatorów. Szczegółowe informacje można uzyskać w Biurze Krajowej Rady u p. Agnieszki Mikołajskiej pod numerem telefonu (22) 6338482 lub adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Źródło: Newsletter Portalu Innowacji