Polska krajem partnerskim Targów BioGasWorld 2012 w Berlinie 21 - 25.02.2012

Z inicjatywy WPHI w Berlinie Polska została wybrana na kraj partnerski  międzynarodowych targów branżowych poświęconych technologiom biogazowym BioGasWorld 2012 w Berlinie (21-25 lutego 2012 r.).

Ponad 100 wystawców z całej Europy, zaprezentuje nowości oraz innowacyjne rozwiązania w zakresie budowy i rozwoju instalacji do produkcji biogazu. Wśród oferty, obok kompletnych systemów dedykowanych np. lokalnym sieciom ciepłowniczym, znajdą się urządzenia wspomagające produkcje biogazu. Uzupełnieniem targów będzie obszerny program towarzyszący, obejmujący konferencje tematyczne i spotkania zorganizowane przez Międzynarodowe Centrum Rozwoju Biogazu i Bioenergii oraz BiogasRates.

Elementami decydującymi o wyborze Polski na partnera targów były zarówno wysokie oceny rozwiązań legislacyjnych dla biogazowi w Polsce, rządowego programu wsparcia oraz ogromnego potencjału zasobów surowcowych. Do 2020 r. w każdej polskiej  gminie powinna powstać biogazownia, korzystająca z rolniczej biomasy. Już obecnie szereg firm niemieckich planuje swe zaangażowanie inwestycyjne w budowę biogazowni w Polsce. W Niemczech w eksploatacji znajduje się obecnie   ok. 3800, a w Polsce ok. 150 biogazowni.

Organizatorzy targów podkreślają, że po boomie na energię wiatrową, Polskę czeka podobne zjawisko w odniesieniu do biogazu. Współpraca z partnerami, posiadającymi niezbędne know-how a także doświadczenie w budowie i eksploatacji takich zakładów, ułatwi realizację zaplanowanych przez Polskę projektów. Dzięki decyzji o przyznaniu Polsce statusu kraju partnerskiego na Międzynarodowych Targach BioGasWorld 2012 zostanie zainicjowana platforma współpracy pomiędzy polskimi inwestorami, przedsiębiorcami, gminami i wyspecjalizowanymi organizacjami w branży biogazowej a doświadczonymi przedsiębiorstwami i inwestorami z tej branży z Niemiec oraz innych krajów europejskich. Decyzja o przyznaniu Polsce statusu kraju partnerskiego powinna być sygnałem do swobodnej wymiany informacji i współpracy zgodnie z hasłem ʺBiogaz wyrusza na Wschódʺ (ʺBiogas goes Eastʺ). Szacuje się, że łączna liczba odwiedzających targi BioGasWorld 2012 sięgnie 5000 osób.

Dalsze informacje:

Rainer Heinzel - Kier. Targów BioGasWorld            

ProFair Consult + Project GmbH       

Tel. +49 (5121) 206 26 0                   

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.           

www.biogasworld.de                 

Jan Masalski

Radca, Wydział Promocji Handlu i Inwestycji

Ambasada RP w Niemczech   

Tel. +49 (30) 206 226 70

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.berlin.trade.gov.pl

Do pobrania: BiogasWorld 2012 - Informator i zgłoszenie wystawców (pdf, 3.67 Mb)

Źródło: www.trade.gov.pl