Plakat A3

logo łukasiewicz instytut lotnictwa dlugie czarno zielone

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa - zaprasza na piknik - 11. Noc w Instytucie Lotnictwa
7 października 17.00 - 23.00

 

Po dwóch latach przerwy „Noc w Instytucie Lotnictwa” wchodzi w nową dekadę z nowymi pomysłami, jeszcze większym zapałem i motywacją, aby zaspokoić ciekawość i głód wiedzy entuzjastów lotnictwa, kosmosu i szeroko pojętych nauk inżynieryjnych. Kolejna edycja imprezy odbędzie się 7 października 2022 roku w Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa w Warszawie.
„Noc w Instytucie Lotnictwa” to niezwykły i jedyny w swoim rodzaju projekt, który idealnie wpisuje się w założenia misji Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa, jaką jest szeroka promocja nauk inżynieryjnych oraz sektorów lotniczego i kosmicznego.
O zainteresowaniu imprezą świadczy zwiększająca się co roku frekwencja. 10. „Noc w Instytucie Lotnictwa” w 2019 roku odwiedziło ponad 51 tys. zwiedzających w zaledwie 6 godzin. Łącznie do Instytutu zawitało dotychczas ponad 300 tys. osób. Pokaźną grupę wśród odwiedzających stanowią dzieci i młodzież. To głównie do nich skierowana jest większość atrakcji. Zdobyta podczas wydarzenia wiedza może stanowić doskonały punkt wyjścia do dalszych rozmów. Oprócz treści, ważna jest także forma przekazywania wiedzy. Stąd określenie „nauka poprzez zabawę”, które najlepiej odzwierciedla charakter imprezy.
– Wierzymy że, nauka poprzez bezpośredni kontakt z profesjonalistami, możliwość dotknięcia i wejścia do maszyny latającej, czy osobiste zwiedzanie laboratorium stanowi najlepszą zachętę do dalszego zgłębiania wiedzy – mówi organizatorka imprezy, Magda Wiejacha.
W ramach imprezy, poza wystawą statyczną prezentowaną na zewnątrz, planowane są liczne wydarzenia towarzyszące. Szczegóły dotyczące programu będą publikowane na kanałach organizatora. Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii po raz jedenasty objęła patronatem to wydarzenie.

Więcej informacji o wydarzeniu: https://www.facebook.com/nocwinstytucielotnictwa/
11. „Noc w Instytucie Lotnictwa” odbędzie się 7 października 2022 roku w siedzibie Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa,
al. Krakowska 110/114, w Warszawie.
Wystawa będzie dostępna w godzinach: 17:00 – 23:00. Wstęp wolny.