Konferencja NCBR "Horyzont Innowacji" - 25.11.2021

 

elem baner 01 

Konferencja NCBR - Horyzont Innowacji

25 listopada br. w Warszawie odbędzie się konferencja Horyzont Innowacji – najważniejsze w tym roku wydarzenie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju organizowane w przededniu nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Po przyjęciu przez NCBR nowej strategii i rozpoczęciu procesu transformacji naszych kluczowych obszarów działalności, chcemy Państwa zaprosić do udziału w debacie w gronie ekspertów tworzących ekosystem innowacji w Polsce.
Ważne nazwiska! Topowe tematy! Zaproszeni na konferencję prelegenci - wśród nich prof. Jerzy Hausner, prof. Magdalena Król, dr Olga Malinkiewicz, Natalia Hatalska - zmierzą się z istotnymi dla przyszłości innowacji pytaniami:
Na rozwój jakich innowacji jako kraj powinniśmy w tym szczególnym momencie globalnych wyzwań postawić, by realizować istotne dla państwa strategiczne projekty?
Jakie technologie przyszłości rozwijać, by zwiększać konkurencyjność naszej gospodarki w perspektywie następnych lat? Jak wspierać przedsiębiorczość i innowacyjność społeczeństwa, by wykorzystać polski potencjał badawczo-rozwojowy?
Jak wzmocnić międzynarodową współpracę naukowców, przedsiębiorców, innowatorów, by w pełni korzystać z najnowszej wiedzy i dostępnej technologii? I jaka jest rola w tych procesach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, jako kluczowego ośrodka wspierającego innowacyjność oraz komercjalizację wyników prac badawczo-rozwojowych w kraju?

Lista paneli tematycznych:Wyzwania:
- Teraźniejszość - przyszłość
- Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?
- Przyszłość: ludzie i technologie
- DNA Innowatora
- Jakich warunków potrzebują jednorożce?
- Krajobraz innowacji
- Ryzyka i szanse - finansowanie
- Możliwości, bariery - rozwój

Więcej informacji - czytaj
Rejestracja