33. Konferencja Energetyczna EuroPOWER oraz 3. OZE POWER.

 

europower

Perspektywa polskiej energetyki do 2040 roku na najbliższej Konferencji EuroPOWER i OZE POWER

28-29 kwietnia 2021 r. w The Westin Warsaw Hotel odbędzie się 33. Konferencja Energetyczna EuroPOWER oraz 3. OZE POWER. Wydarzenie zostanie zrealizowane w formule hybrydowej, która łączy elementy tradycyjnego kongresu oraz aktywności online na dedykowanej platformie. Po raz kolejny kluczowi przedstawiciele branży podejmą dyskusję na temat najbardziej aktualnych wyzwań i problemów dotyczących sektora energetycznego w Polsce.

Część inauguracyjna Konferencji poświęcona zostanie polityce energetycznej Polski. Eksperci porozmawiają o planie „Nowy Polski Ład” jako mechanizmie adaptacji i absorpcji europejskiej strategii transformacji, a także o perspektywie polskiej energetyki do 2040 r. w kontekście dążenia do zeroemisyjności. Poruszone zostaną zagadnienia integracja rozproszonych odnawialnych źródeł energii oraz potencjału wodoru w dekarbonizacji energetyki. Eksperci zastanowią się również nad kwestią wyzwań społecznych i gospodarczych na drodze efektywnej i sprawiedliwej transformacji regionów węglowych.

Drugiego dnia wydarzenia dyskusja skierowana zostanie w stronę cyfryzacji usług, w tym zagadnień dotyczących wdrożenia centralnej bazy informacji, wykorzystania technologii blockchain w energetyce oraz bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej w modelu centralnymi rozproszonym. Omówione zostaną również kwestie przemysłu energochłonnego w procesie transformacji energetycznej, transformacji ciepłownictwa, rozwoju energetyki niskoemisyjnej oraz morskiej energetyki wiatrowej.

EuroPOWER i OZE POWER to platforma dialogu będąca miejscem konsultacji społecznych przedstawicieli rządu ze wszystkimi reprezentantami branży. Celem, który przyświeca konferencji jest merytoryczna debata skupiona na aktualnej sytuacji ekonomiczno-politycznej, w tym wyzwaniach sektora energetycznego i rozwoju odnawialnych źródeł energii.
więcej