IDEAS NCBR wchodzi we współpracę z uczelniami

 

5cf5a777 67b2 4ba7 9e8c 030474f2f05a

IDEAS NCBR wchodzi we współpracę z uczelniami

IDEAS NCBR, ośrodek badawczo-rozwojowy działający w obszarze sztucznej inteligencji i ekonomii cyfrowej, nawiązuje współpracę z polskimi uczelniami. Pierwsza uczelnia, z którą IDEAS NCBR sfinalizowało rozmowy, to Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie. Umowa obejmuje sponsoring studiów doktorskich.
– Współpraca IDEAS NCBR z uczelniami pozwoli na zbudowanie unikalnej w skali kraju platformy kształcenia przyszłych samodzielnych badaczy, wykorzystujących algorytmy oparte na sztucznej inteligencji do poszukiwania przełomowych rozwiązań w różnych dziedzinach – mówi dr inż. Wojciech Kamieniecki, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, przez które powołany został ośrodek IDEAS NCBR.

Kształcenie nowego pokolenia naukowców jest jednym z fundamentów działalności IDEAS NCBR. Aby to osiągnąć, konieczne jest zapewnienie atrakcyjnego środowiska do prowadzenia prac badawczych oraz możliwość współpracy z uznanymi ekspertami.– Naszą ambicją jest stworzenie największego centrum rozwoju sztucznej inteligencji w kraju – mówi dr hab. Piotr Sankowski, prof. UW, prezes IDEAS NCBR.

więcej: Newsletter NCBR