Konkurs na projekty badawcze z udziałem naukowców z Białorusi "Solidarni z naukowcami"

 

Konkurs na projekty badawcze z udziałem naukowców z Białorusi 'Solidarni z naukowcami'

 

Konkurs „Solidarni z naukowcami” realizujemy we współpracy z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach inicjatywy „Solidarni z Białorusią”. Dzięki tej współpracy naukowcy z Białorusi, którzy otrzymali stypendia NAWA na pobyty naukowe na polskich uczelniach oraz w instytutach naukowych i badawczych, będą mogli realizować projekty badawcze w polskich jednostkach nauki i szkolnictwa wyższego. Na sfinansowanie projektów w konkursie NCBR przeznaczyło 6,25 mln zł. Nabór wniosków prowadzimy do 30 lipca br.

Jakich dziedzin mogą dotyczyć wnioski?
- Nauki przyrodnicze
- Nauki inżynieryjne i techniczne
- Nauki medyczne i nauki o zdrowiu
- Nauki rolnicze
- Nauki społeczne
- Nauki humanistyczne

Na sfinansowanie projektów w konkursie NCBR przeznaczyło 6,25 mln zł. Nabór wniosków potrwa od 5 maja do 30 lipca br., a wyników można spodziewać się w IV kwartale 2021 roku. Dofinansowanie można przeznaczyć na realizację badań podstawowych, badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych.
Wnioski o dofinansowanie należy złożyć do NCBR przy wykorzystaniu platformy ePUAP lub drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w wersji elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci skanu podpisanego własnoręcznie wniosku.

--     --     --