Największym wyzwaniem dla liderów XXI stulecia jest wyzwolenie 
możliwości intelektualnych ich organizacji.

Bennis Warren, MIT

Środkowoeuropejskie

 

ZAPROSZENIE NA ŚRODKOWOEUROPEJSKIE FORUM TECHNOLOGICZNE - CETEF’22 DO WROCŁAWIA

 

     W terminie 24-–25 października 2022 r., na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się okrągły stół transformacji cyfrowej, łączący nowy europejski plan na rzecz innowacji z europejską strategią transformacji cyfrowej.

     Forum ma służyć promowaniu osiągnięć technologicznych środowiska naukowo-biznesowego oraz sieciowaniu europejskich firm
i instytucji badawczych. Organizowane jest pod auspicjami Komisji Europejskiej przez IZTECH, Politechnikę Wrocławską oraz Federację Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT. Uczestnikami obrad będą interesariusze z 16 krajów Europy Środkowej, w tym p. Mariya Gabriel, Europejska Komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży.

     Po trudnym czasie pandemii i w warunkach ciągle trwającej wojny na Ukrainie, CETEF’22 odbędzie się w modelu hybrydowym. Cieszymy się, że razem z Partnerami Forum, będziemy mogli wykorzystać nowoczesne kanały komunikacji, zwiększając zasięgi naszego przekazu i angażując najlepszych ekspertów. Miło nam, że współpracują z nami zarówno organizacje zrzeszające doświadczonych inżynierów, jak też doktoranci i młodzi naukowcy.

    Zapraszamy Państwa do aktywnego włączenia się w debatę, w której weźmie udział wielu wybitnych europejskich naukowców
i praktyków, dotyczącą rozwoju dziedzin techniki mających kluczowe znaczenie dla sukcesu transformacji cyfrowej. Mamy nadzieję,
że ta wymiana pomysłów i doświadczeń będzie owocna.

Zapraszamy do rejestracji na ŚRODKOWOEUROPEJSKIE FORUM TECHNOLOGICZNE - CETEF’22: https://cetef.pl/

Zapraszamy do Wrocławia!

 

3

 

 

 

RIMA logo 2 oaniouay7nceyrqk71u86w6u50v53fqv4jiakj89is

PROJEKT RIMA

Nadzór i konserwacja (I&M) to znacząca działalność gospodarcza – globalny rynek szacowany na 450 mld euro – obejmująca wiele sektorów, takich jak energetyka, ropa naftowa i gaz, zaopatrzenie w wodę, transport, inżynieria lądowa i infrastruktura. Istnieje ogromny potencjał w zakresie zastosowań robotycznych, zwiększenia wydajności i poprawy bezpieczeństwa, ale całkowita wartość rynku robotyki jest nadal niewielka w stosunku do ogólnej wielkości rynku.
Obecnie UE jest światowym liderem w tej szybko rozwijającej się dziedzinie, a ponad połowa wszystkich producentów robotów I&M ma siedzibę w Europie. UE obsługuje ponad 50% oferty robotyki I&M, ale istnieje wąskie gardło łączące ją z rynkiem i dużymi potencjalnymi zastosowaniami.
RIMA (Robotics for Inspection and Maintenance) to 4-letni projekt mający na celu rozwiązanie tej luki poprzez utworzenie sieci 13 centrów innowacji cyfrowych (DIH) i stowarzyszeń branżowych w celu wspierania wdrażania robotyki oraz pomocy małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP) w opracowywaniu nowatorskich rozwiązań dla różnych sektorów przemysłu. RIMA jest finansowana z inicjatywy Unii Europejskiej "Horyzont 2020".

Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii zwraca się do Członków Izby - związanych branżowo z siecią innowacji cyfrowych DIH o zapoznanie się z działalnością projektu RIMA i podjęcie starań w celu nawiązania współpracy naukowo-badawczej oraz dotyczącej produkcji urządzeń i wyposażenia I&M.

Uwagi i zapytania prosimy kierować pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

więcej o projekcie RIMA