Szukaj

Aktualności

VI FORUM ETV - Warszawa, 18.06.2024 r.

Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w VI FORUM ETV pt. „Nowe konteksty, partnerstwa i ścieżki dla akceptacji rynkowej i uznania weryfikacji technologii środowiskowych jako katalizatora zielonej transformacji”, które odbędzie się 18 czerwca 2024 r. w Centrum Konferencyjnym ADN w Warszawie.
Najbliższe wydarzenie jest już szóstą edycją z całego cyklu przedsięwzięć poświęconych ETV, podczas którego dyskutujemy o komercjalizacji innowacyjnych technologii środowiskowych, ograniczaniu ryzyka inwestycji w zielone technologie oraz możliwościach współpracy w zakresie wykorzystania systemu weryfikacji do realizacji celów zielonej transformacji, oraz budowania konkurencyjnej pozycji Europy na rynku globalnym. VI Forum ETV jest również wydarzeniem kończącym realizację projektu LIFEproETV.
 
Tematem przewodnim VI Forum będzie rola nowych kontekstów i partnerstw w promowaniu zielonej transformacji oraz o ścieżkach, które mogą prowadzić do szerokiej akceptacji rynkowej i uznania innowacyjnych technologii. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną studia przypadku i inspirujące przykłady wykorzystania ETV w praktyce jako narzędzie wsparcia dla zielonej taksonomii, raportowania ESG, zamówień publicznych, GOZ oraz osiągania neutralności klimatycznej.
 
Wydarzenie skierowane jest do producentów i dostawców innowacyjnych technologii środowiskowych, organizacji wspierających przedsiębiorców, ekspertów z zakresu ESG i taksonomii, przedstawicieli przemysłu, naukowców, administracji publicznej, instytucji finansujących zielone innowacje oraz wszystkich zainteresowanych tematyką zrównoważonego rozwoju i zielonych innowacji.
 
Dlaczego warto wziąć udział?
👉 Poznanie korzyści z wdrożenia systemu weryfikacji technologii środowiskowych ETV opartego o normę ISO 14034: Dowiedz się, jak ten standard może przyspieszyć zieloną transformację poprzez innowacje.
👉 Wymiana doświadczeń: Spotkaj ekspertów z branży, przedstawicieli instytucji naukowych i biznesowych oraz innych profesjonalistów zainteresowanych zrównoważonym rozwojem.
👉 Praktyczne rozwiązania: Zobacz, jak firmy i organizacje skutecznie wdrażają technologie środowiskowe, aby osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju.
 
💻 Udział w konferencji jest możliwy w formie stacjonarnej oraz online.
📝 Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rejestrację za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie https://lifeproetv.eu/6th-etv-forum/ do dnia 13 czerwca 2024 roku.

🗣 Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim.
Liczymy na Państwa obecność i aktywny udział w konferencji!
 
Forum organizowane jest przez Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy oraz Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, w związku z realizacją projektu LIFEproETV, tj. „Promocja i wdrażanie ETV jako dobrowolnego systemu służącego weryfikacji efektu działania technologii środowiskowych” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwa Rolnictwa Węgier.
 
🔗 Szczegóły wydarzenia: https://etv.lifeproetv.eu/vi-forum-etv-juz-18-czerwca/
🌐 Więcej informacji o projekcie: https://lifeproetv.eu/pl/strona-glowna/

Kontakt

ul. Taborowa 22
02-699 Warszawa
tel. + 48 22 651 73 87
email. sekretariat@iztech.pl

Śledź nas

Ryszard Pregiel prof. nadzw. dr hab. inż, elektronik i matematyk, habilitacja w zakresie automatyki i robotyki (Politechnika Wrocławska, 1979). Odbył kilka długoterminowych staży naukowych i zawodowych za granicą m.in. w Massachusetts Institute of Technology, Wyższej Moskiewskiej Szkole Technicznej im. Baumana, Bell Telephone Laboratories (USA) i Control Data Corporation (USA). Jest autorem i współautorem podręczników akademickich, książek i licznych artykułów naukowych. Pracę naukowo-dydaktyczną rozpoczął (1961) w Politechnice Wrocławskiej. Następnie pracował w Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, pełniąc szereg funkcji m.in. kierownika katedry informatyki, dziekana Wydziału Informatyki i prorektora ds. nauki.

W całym okresie swojej kariery zawodowej łączył działalność naukowo-dydaktyczną z pracą w przemyśle, m.in. pełnił funkcję dyrektora Instytutu Systemów Sterowania, naczelnego dyrektora Centrum Naukowo-Produkcyjnego Systemów Sterowania w

Katowicach, prezesa Zrzeszenia Przemysłu Automatyki i Aparatury Pomiarowej MERA w Warszawie, prezesa zarządu spółki Investel International i wiceprezesa Radomskiej Wytwórni Telekomunikacyjnej S.A. Jest autorem wielu rozwiązań konstrukcyjnych i projektów technologicznych. W latach 1985-1990 był podsekretarzem stanu w Komitecie Nauki i Postępu Technicznego odpowiedzialnym za gospodarkę Centralnym Funduszem Wspomagania Wdrożeń. Jest członkiem wielu komitetów, stowarzyszeń i redakcji naukowo-technicznych m.in. był przez dwie kadencje członkiem Komitetu Informatyki PAN, członkiem Komitetu Badań Kosmicznych PAN i prezesem Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji. Za swą działalność został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Zasłużony dla Województwa Śląskiego oraz wyróżniony szeregiem nagród, w tym międzynarodowych, i tytułem Honorowego Złotego Inżyniera.