Aktualności

Spotkanie brokerskie 2024 Missions and cross-cutting calls for proposals z wystąpieniem Wiceprezeski IZTECH

NCP4Missions wraz z Komisją Europejską w dniu 21 maja 2024 zorganizowało wydarzenie brokerskie dotyczące Misji w „Horyzoncie Europa” i na rok 2024. Celem wydarzenia jest wsparcie w budowie konsorcjów na potrzeby nadchodzących zaproszeń do składania wniosków w ramach Work Programme Missions. Jedną z prezentacji przedstawiła Wiceprezeska IZTECH Katarzyna Walczyk-Matuszyk.

W czasie swojego wystąpienia “Jak zidentyfikować właściwych partnerów i do nich dotrzeć?” (How to identify the right partners and how to reach them?), realizowanego w ramach projektu PREMIERE, którego partnerem jest Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN, poruszone zostały najważniejsze zagadnienia związane z tworzeniem konsorcjum projektowego.

Wiceprezeska IZTECH przedstawiła najważniejsze działania, które należy podjąć w czasie toku budowania relacji w partnerami, jak się przygotować do tego procesu, przeanalizować własny potencjał, jak zidentyfikować partnerów i skutecznie ich wyszukiwać i nawiązać relacje. Poruszone zostały również zagadnienia związane związane z budową odpowiedniej równowagi płciowej i geograficznej.

Projekt „PREMIERE“ ma na celu wzmocnienie podejścia wielopodmiotowego poprzez wspieranie procesu przygotowania odpowiednich, spójnych i dobrze opracowanych wniosków projektowych. Przez usprawnienie procesu wyszukiwania, właściwych partnerów, budowania partnerstw projektowych, współtworzenia planu pracy i negocjowania odpowiedniego budżetu.

Więcej o wydarzeniu brokerskim: https://missions-horizon-europe-brokerage-2024.b2match.io/

Link do wystąpienia: https://www.youtube.com/watch?v=TSXqshZ4sq8

Kontakt

ul. Taborowa 22
02-699 Warszawa
tel. + 48 22 651 73 87
email. sekretariat@iztech.pl

Śledź nas

Ryszard Pregiel prof. nadzw. dr hab. inż, elektronik i matematyk, habilitacja w zakresie automatyki i robotyki (Politechnika Wrocławska, 1979). Odbył kilka długoterminowych staży naukowych i zawodowych za granicą m.in. w Massachusetts Institute of Technology, Wyższej Moskiewskiej Szkole Technicznej im. Baumana, Bell Telephone Laboratories (USA) i Control Data Corporation (USA). Jest autorem i współautorem podręczników akademickich, książek i licznych artykułów naukowych. Pracę naukowo-dydaktyczną rozpoczął (1961) w Politechnice Wrocławskiej. Następnie pracował w Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, pełniąc szereg funkcji m.in. kierownika katedry informatyki, dziekana Wydziału Informatyki i prorektora ds. nauki.

W całym okresie swojej kariery zawodowej łączył działalność naukowo-dydaktyczną z pracą w przemyśle, m.in. pełnił funkcję dyrektora Instytutu Systemów Sterowania, naczelnego dyrektora Centrum Naukowo-Produkcyjnego Systemów Sterowania w

Katowicach, prezesa Zrzeszenia Przemysłu Automatyki i Aparatury Pomiarowej MERA w Warszawie, prezesa zarządu spółki Investel International i wiceprezesa Radomskiej Wytwórni Telekomunikacyjnej S.A. Jest autorem wielu rozwiązań konstrukcyjnych i projektów technologicznych. W latach 1985-1990 był podsekretarzem stanu w Komitecie Nauki i Postępu Technicznego odpowiedzialnym za gospodarkę Centralnym Funduszem Wspomagania Wdrożeń. Jest członkiem wielu komitetów, stowarzyszeń i redakcji naukowo-technicznych m.in. był przez dwie kadencje członkiem Komitetu Informatyki PAN, członkiem Komitetu Badań Kosmicznych PAN i prezesem Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji. Za swą działalność został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Zasłużony dla Województwa Śląskiego oraz wyróżniony szeregiem nagród, w tym międzynarodowych, i tytułem Honorowego Złotego Inżyniera.