Szukaj

Aktualności

Przygotowania do CETEF’24 w toku!
Kolejna wizyta Prezesa Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii w Krakowie

Spotkanie w siedzibie Krakowskiej Rady FSNT NOT
(od lewej: Marek Siara – Wiceprezes KR FSNT NOT, Zygmunt Krasiński, Prezes IZTECH i Andrzej Kucharski, Prezes KR FSNT NOT)
W dniach 3-4 października 2024 r. Prezes IZTECH przebywał w Krakowie, gdzie odbył szereg spotkań roboczych w ramach przygotowań do Środkowoeuropejskiego Forum Technologicznego – CETEF’24, które odbędzie się w Krakowie w dniach 18-19 listopada 2024 roku.
  • Wizyta w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego – współorganizatora CETEF’24, dotyczyła przeglądu sal sesyjnych oraz przygotowania strefy wystawowej i strefy Premium dla uczestników obrad.
  • Na spotkaniu w Urzędzie Miasta Krakowa, pod przewodnictwem Pani Dyrektor Beaty Sabatowicz z Kancelarii Prezydenta, omówiono szczegółowy zakres uczestnictwa Pana Prezydenta Aleksandra Miszalskiego oraz miasta Krakowa w organizacji i obradach Forum. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele różnych wydziałów UM, którzy są zaangażowani w przygotowanie Forum.
  • W czasie spotkania w Krakowskim Domu Technika podsumowano stan przygotowań do Forum, w tym zakres współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym i Krakowską Radą Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT. W spotkaniu uczestniczył Pan Andrzej Kulig, Prezes Krakowskiego Parku Technologicznego oraz kierownictwo Krajowej Rady FSNT NOT z jej Prezesem Panem Andrzejem Kucharskim.
  • Spotkanie z Panią Dominiką Walec, Prezeską Fundacji #OMGKRK, było okazją do omówienia zakresu włączenia środowiska krakowskich start-upów w sesje i obrady Konferencji Dziedzinowych Forum.
  • W czasie wizyty w Centrum Energetyki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, która jest współorganizatorem CETEF’24, odbyło się spotkanie z Wojciechem Nowakiem, Dyrektorem Centrum i Przewodniczącym Konferencji Dziedzinowej „Innowacyjne Technologie Transformacji Energetycznej”.
  • Na spotkaniu z Wojciechem Macykiem, Prorektorem ds. nauki Uniwersytetu Jagiellońskiego – współorganizatora CETEF’24 – podsumowano stan przygotowań do Forum, w tym wizyty studyjnej do Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS UJ i Konferencji Dziedzinowej „Innowacje w Biotechnologiach”. W spotkaniu uczestniczyła również prof. Danuta Mossakowska-Earnshaw – Dyrektor Małopolskiego Centrum Biotechnologii.
  • Ostatnim punktem pobytu prezesa IZTECH w Krakowie był udział w Inauguracji roku akademickiego 2024/2025 na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Kontakt

ul. Taborowa 22
02-699 Warszawa
tel. + 48 22 651 73 87
email. sekretariat@iztech.pl

Śledź nas

Ryszard Pregiel prof. nadzw. dr hab. inż, elektronik i matematyk, habilitacja w zakresie automatyki i robotyki (Politechnika Wrocławska, 1979). Odbył kilka długoterminowych staży naukowych i zawodowych za granicą m.in. w Massachusetts Institute of Technology, Wyższej Moskiewskiej Szkole Technicznej im. Baumana, Bell Telephone Laboratories (USA) i Control Data Corporation (USA). Jest autorem i współautorem podręczników akademickich, książek i licznych artykułów naukowych. Pracę naukowo-dydaktyczną rozpoczął (1961) w Politechnice Wrocławskiej. Następnie pracował w Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, pełniąc szereg funkcji m.in. kierownika katedry informatyki, dziekana Wydziału Informatyki i prorektora ds. nauki.

W całym okresie swojej kariery zawodowej łączył działalność naukowo-dydaktyczną z pracą w przemyśle, m.in. pełnił funkcję dyrektora Instytutu Systemów Sterowania, naczelnego dyrektora Centrum Naukowo-Produkcyjnego Systemów Sterowania w

Katowicach, prezesa Zrzeszenia Przemysłu Automatyki i Aparatury Pomiarowej MERA w Warszawie, prezesa zarządu spółki Investel International i wiceprezesa Radomskiej Wytwórni Telekomunikacyjnej S.A. Jest autorem wielu rozwiązań konstrukcyjnych i projektów technologicznych. W latach 1985-1990 był podsekretarzem stanu w Komitecie Nauki i Postępu Technicznego odpowiedzialnym za gospodarkę Centralnym Funduszem Wspomagania Wdrożeń. Jest członkiem wielu komitetów, stowarzyszeń i redakcji naukowo-technicznych m.in. był przez dwie kadencje członkiem Komitetu Informatyki PAN, członkiem Komitetu Badań Kosmicznych PAN i prezesem Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji. Za swą działalność został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Zasłużony dla Województwa Śląskiego oraz wyróżniony szeregiem nagród, w tym międzynarodowych, i tytułem Honorowego Złotego Inżyniera.