Aktualności

IZTECH Partnerem 14 Edycji Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza to najważniejsze wydarzenie poświęcone roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu organizowane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Forum od lat stanowi niezrównaną przestrzeń do wymiany doświadczeń i inspiracji w gronie przedstawicieli administracji, biznesu, sektora naukowego oraz pozarządowego.

Najbliższa, już 14. edycja Forum odbędzie się 15 października 2024 roku w Warszawie. Będzie to doskonała okazja do spotkania się i dyskusji na tematy dotyczące wyzwań oraz perspektyw rozwoju Mazowsza w kontekście działań podejmowanych przy wsparciu funduszy europejskich. Podczas Forum będziemy mieli okazję przyjrzeć się aktualnym inicjatywom, wymienić się pomysłami oraz poszerzyć naszą wiedzę na temat efektywnego wykorzystania środków unijnych w regionie.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji Forum będzie 20-lecie Polski w Unii Europejskiej. Podczas Forum będzie także możliwość zapoznania się z wachlarzem możliwości oferowanych m.in. w programie Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Dzięki temu każdy z uczestników będzie mógł dowiedzieć się, jak uzyskać dofinansowanie różnorodnych projektów i inwestycji.

Panel tematyczny: „Kto i jak? Fundusze europejskie w pigułce”

Zapraszamy również do udziału w Panelu Tematycznym, który moderowany będzie przez reprezentującego IZTECH Pawła Haryckiego, w którym wezmą udział przedstawiciele Instytucji zaangażowanych  we wdrażanie programów krajowych i regionalnych, a także zarządzanie funduszami i kredytami unijnymi:

  • Wiesław Kołodziejski – Prezes Zarządu Mazowiecki Fundusz Poręczeń Sp. z o.o.
  • Jakub Bilnik – Prezes Zarządu Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o.
  • Marcin Pawłowski – Prezes Polska Fundacja Przedsiębiorczości
  • Kinga Drygiel – Bank Gospodarstwa Krajowego
  • Marta Skuza – Specjalistka, Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

Celem tych spotkań jest przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy na temat dostępnych środków finansowych z Unii Europejskiej, które mogą wesprzeć rozwój różnych sektorów życia społecznego i gospodarczego.

Stoisko IZTECH

W ramach stoiska skupimy się na formach wsparcia merytorycznego IZTECH dla przedsiębiorców oraz instytucji naukowych. Prezentacja obejmie również dwa nadchodzące wydarzenia, które mają na celu tworzenie współpracy na forum Unii Europejskiej:

  • Sustainable Economy in Horizon Europe. International Matchmaking & Networking (23-24.10.2024, Warszawa) – organizowane wspólnie z trzema Instytutami Łukasiewicza oraz trzema Branżowymi Punktami Kontaktowymi. To wydarzenie matchmakingowe ma na celu wspieranie tworzenia partnerstw do projektów w ramach programu Horyzont Europa. Więcej informacji można znaleźć na stronie: sustainable-economy-in-horizon-europe.b2match.io
  • Środkowoeuropejskie Forum Technologiczne CETEF’24 (18-19.11.2024, Kraków) – wydarzenie organizowane pod patronatem Parlamentu Europejskiego i auspicjami Komisji Europejskiej, w którym spodziewamy się udziału Pani Komisarz Iliany Ivanovej ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży, a także licznych przedstawicieli biznesu i nauki. Szczegóły dostępne są na stronie: cetef.eu

Zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska, aby uzyskać więcej informacji o oferowanym wsparciu oraz o nadchodzących wydarzeniach, które stwarzają doskonałe możliwości nawiązania współpracy w ramach Unii Europejskiej.

Więcej informacji: https://forumrozwojumazowsza.pl/

Kontakt

ul. Taborowa 22
02-699 Warszawa
tel. + 48 22 651 73 87
email. sekretariat@iztech.pl

Śledź nas

Ryszard Pregiel prof. nadzw. dr hab. inż, elektronik i matematyk, habilitacja w zakresie automatyki i robotyki (Politechnika Wrocławska, 1979). Odbył kilka długoterminowych staży naukowych i zawodowych za granicą m.in. w Massachusetts Institute of Technology, Wyższej Moskiewskiej Szkole Technicznej im. Baumana, Bell Telephone Laboratories (USA) i Control Data Corporation (USA). Jest autorem i współautorem podręczników akademickich, książek i licznych artykułów naukowych. Pracę naukowo-dydaktyczną rozpoczął (1961) w Politechnice Wrocławskiej. Następnie pracował w Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, pełniąc szereg funkcji m.in. kierownika katedry informatyki, dziekana Wydziału Informatyki i prorektora ds. nauki.

W całym okresie swojej kariery zawodowej łączył działalność naukowo-dydaktyczną z pracą w przemyśle, m.in. pełnił funkcję dyrektora Instytutu Systemów Sterowania, naczelnego dyrektora Centrum Naukowo-Produkcyjnego Systemów Sterowania w

Katowicach, prezesa Zrzeszenia Przemysłu Automatyki i Aparatury Pomiarowej MERA w Warszawie, prezesa zarządu spółki Investel International i wiceprezesa Radomskiej Wytwórni Telekomunikacyjnej S.A. Jest autorem wielu rozwiązań konstrukcyjnych i projektów technologicznych. W latach 1985-1990 był podsekretarzem stanu w Komitecie Nauki i Postępu Technicznego odpowiedzialnym za gospodarkę Centralnym Funduszem Wspomagania Wdrożeń. Jest członkiem wielu komitetów, stowarzyszeń i redakcji naukowo-technicznych m.in. był przez dwie kadencje członkiem Komitetu Informatyki PAN, członkiem Komitetu Badań Kosmicznych PAN i prezesem Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji. Za swą działalność został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Zasłużony dla Województwa Śląskiego oraz wyróżniony szeregiem nagród, w tym międzynarodowych, i tytułem Honorowego Złotego Inżyniera.