Szukaj

Aktualności

Rejestracja na CETEF'24 otwarta!

Z radością ogłaszamy rozpoczęcie rejestracji na 4. Central European Technology Forum (CETEF’24)! Dołącz do nas w dniach 18-19 listopada 2024 r. w Krakowie, Polska.

CETEF’24 to kluczowe międzynarodowe wydarzenie, które zgromadzi ponad 1000 przedstawicieli sektora technologicznego, akademickiego i rządowego, aby omówić przełomowe innowacje oraz technologiczny potencjał Europy Środkowej. Nie przegap okazji, by spotkać się z ekspertami, wziąć udział w konferencjach tematycznych i odkryć możliwości matchmakingu Horizon Europe.

Tegoroczna edycja skupia się na kluczowych innowacjach technologicznych oraz ich roli w napędzaniu transformacji energetycznej Europy i rozwoju zaawansowanych technologii. Z wsparciem Komisji Europejskiej i liderów przemysłu, CETEF’24 jest doskonałą platformą do eksploracji nowych pomysłów, budowania partnerstw, kształtowania nowego Programu Ramowego UE oraz przyszłości technologii w Europie Środkowej.

Dlaczego warto wziąć udział?

  • Zdobądź wiedzę z międzynarodowych dyskusji na temat polityki energetycznej Europy i postępów technologicznych.
  • Nawiąż kontakty z interesariuszami z 16 krajów Europy Środkowej.
  • Weź udział w 2. edycji Dnia Młodego Naukowca, Konferencjach Tematycznych, wizytach studyjnych i wielu innych wydarzeniach!

Nie zwlekaj – zarezerwuj swoje miejsce już dziś i bądź częścią procesu kształtowania przyszłości technologii i przemysłu w Europie!

🔗 Więcej informacji i rejestracja: www.cetef.eu
Razem Zarządzajmy Przyszłością na CETEF’24!

 

Kontakt

ul. Taborowa 22
02-699 Warszawa
tel. + 48 22 651 73 87
email. sekretariat@iztech.pl

Śledź nas

Ryszard Pregiel prof. nadzw. dr hab. inż, elektronik i matematyk, habilitacja w zakresie automatyki i robotyki (Politechnika Wrocławska, 1979). Odbył kilka długoterminowych staży naukowych i zawodowych za granicą m.in. w Massachusetts Institute of Technology, Wyższej Moskiewskiej Szkole Technicznej im. Baumana, Bell Telephone Laboratories (USA) i Control Data Corporation (USA). Jest autorem i współautorem podręczników akademickich, książek i licznych artykułów naukowych. Pracę naukowo-dydaktyczną rozpoczął (1961) w Politechnice Wrocławskiej. Następnie pracował w Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, pełniąc szereg funkcji m.in. kierownika katedry informatyki, dziekana Wydziału Informatyki i prorektora ds. nauki.

W całym okresie swojej kariery zawodowej łączył działalność naukowo-dydaktyczną z pracą w przemyśle, m.in. pełnił funkcję dyrektora Instytutu Systemów Sterowania, naczelnego dyrektora Centrum Naukowo-Produkcyjnego Systemów Sterowania w

Katowicach, prezesa Zrzeszenia Przemysłu Automatyki i Aparatury Pomiarowej MERA w Warszawie, prezesa zarządu spółki Investel International i wiceprezesa Radomskiej Wytwórni Telekomunikacyjnej S.A. Jest autorem wielu rozwiązań konstrukcyjnych i projektów technologicznych. W latach 1985-1990 był podsekretarzem stanu w Komitecie Nauki i Postępu Technicznego odpowiedzialnym za gospodarkę Centralnym Funduszem Wspomagania Wdrożeń. Jest członkiem wielu komitetów, stowarzyszeń i redakcji naukowo-technicznych m.in. był przez dwie kadencje członkiem Komitetu Informatyki PAN, członkiem Komitetu Badań Kosmicznych PAN i prezesem Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji. Za swą działalność został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Zasłużony dla Województwa Śląskiego oraz wyróżniony szeregiem nagród, w tym międzynarodowych, i tytułem Honorowego Złotego Inżyniera.