voestalpine Signaling Poland nagrodzona za cyfrową transformację

 

Oestalpine Signaling Poland nagrodzona za cyfrową transformację

Cyfrowa transformacja to nie krótkoterminowa inwestycja, lecz strategiczny proces o długofalowej perspektywie. W ten sposób do digitalizacji swoich działań podchodzi firma voestalpine Signaling Poland. Spółka została nagrodzona w konkursie SAP Quality Awards 2021 w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej za wdrożenie rozwiązań usprawniających wszystkie kluczowe procesy biznesowe.

Jak wynika z danych Urzędu Transportu Kolejowego, po rekordowym roku 2019, w którym kolej w Polsce przewiozła 335 mln pasażerów, w 2020 r. nastąpił spadek o znaczącej skali. W minionym roku przewieziono tylko 209,2 mln pasażerów. Przewozy spadły o ponad 42%.

Aby przeciwdziałać rynkowym zawirowaniom, także firmy z branży kolejowej stawiają na cyfrową transformację. Digitalizacja ma zapewnić im długoterminowe usprawnienie procesów, które przełoży się na większą odporność na ewentualne wstrząsy. Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie SAP, wśród polskich firm o wysokim poziomie transformacji cyfrowej mniej niż połowa (45%) odnotowała spadek sprzedaży w 2020 roku. Natomiast wśród przedsiębiorstw o niskim poziomie cyfryzacji negatywny wpływ na sprzedaż zaraportowało aż 73% firm.
Źródło: informacja prasowa voestalpine Signaling Poland,  więcej