Aktualności

IZTECH Patronem Honorowym 10. Kongresu Klastrów Polskich

W dniach 6-7 listopada 2024 r. w Białymstoku odbędzie się jubileuszowy 10. Kongres Klastrów Polskich. To wydarzenie, które od 2013 roku gromadzi liderów innowacji, przedstawicieli klastrów, administracji publicznej oraz świata nauki, aby wspólnie omówić najnowsze trendy i wyzwania w polityce klastrowej.

Tegoroczna edycja skupi się na roli klastrów w takich zagadnieniach jak:

  • Zielona transformacja – klastry w gospodarce obiegu zamkniętego. 🌱
  • Cyfryzacja przemysłu – przykłady wdrażania Przemysłu 4.0. 💻
  • Internacjonalizacja – jak polskie klastry działają na rynkach międzynarodowych. 🌍
  • Rola klastrów w rozwoju regionalnym – fundusze UE i ich wykorzystanie przez klastry. 🏙️

Swoje doświadczenia przedstawią przedstawiciele takich klastrów jak Śląski Klaster Lotniczy, Nutribiomed, Silesia Automotive &Advanced Manufacturing oraz Lubuski Klaster Metalowy.

Na zakończenie Kongresu odbędą się wizyty studyjne w Podlaskich Krajowych Klastrach Kluczowych – Polski Klaster Budowlany i EVOLUMA Klaster Przemysłowy. To unikalna okazja, aby poznać klastry od środka!

Zapraszamy do rejestracji na https://app.evenea.pl/event/10kongresklastrow/

Kontakt

ul. Taborowa 22
02-699 Warszawa
tel. + 48 22 651 73 87
email. sekretariat@iztech.pl

Śledź nas

Ryszard Pregiel prof. nadzw. dr hab. inż, elektronik i matematyk, habilitacja w zakresie automatyki i robotyki (Politechnika Wrocławska, 1979). Odbył kilka długoterminowych staży naukowych i zawodowych za granicą m.in. w Massachusetts Institute of Technology, Wyższej Moskiewskiej Szkole Technicznej im. Baumana, Bell Telephone Laboratories (USA) i Control Data Corporation (USA). Jest autorem i współautorem podręczników akademickich, książek i licznych artykułów naukowych. Pracę naukowo-dydaktyczną rozpoczął (1961) w Politechnice Wrocławskiej. Następnie pracował w Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, pełniąc szereg funkcji m.in. kierownika katedry informatyki, dziekana Wydziału Informatyki i prorektora ds. nauki.

W całym okresie swojej kariery zawodowej łączył działalność naukowo-dydaktyczną z pracą w przemyśle, m.in. pełnił funkcję dyrektora Instytutu Systemów Sterowania, naczelnego dyrektora Centrum Naukowo-Produkcyjnego Systemów Sterowania w

Katowicach, prezesa Zrzeszenia Przemysłu Automatyki i Aparatury Pomiarowej MERA w Warszawie, prezesa zarządu spółki Investel International i wiceprezesa Radomskiej Wytwórni Telekomunikacyjnej S.A. Jest autorem wielu rozwiązań konstrukcyjnych i projektów technologicznych. W latach 1985-1990 był podsekretarzem stanu w Komitecie Nauki i Postępu Technicznego odpowiedzialnym za gospodarkę Centralnym Funduszem Wspomagania Wdrożeń. Jest członkiem wielu komitetów, stowarzyszeń i redakcji naukowo-technicznych m.in. był przez dwie kadencje członkiem Komitetu Informatyki PAN, członkiem Komitetu Badań Kosmicznych PAN i prezesem Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji. Za swą działalność został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Zasłużony dla Województwa Śląskiego oraz wyróżniony szeregiem nagród, w tym międzynarodowych, i tytułem Honorowego Złotego Inżyniera.