Szanowni Państwo,
z okazji świąt Bożego Narodzenia składamy serdeczne życzenia pomyślności, zdrowia i radości oraz pełnej rodzinnego ciepła świątecznej atmosfery w każdym domu.
Profesor Ryszard Pregiel, Wiceprezes Rady Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii (IZTECH) w czasie VII Konferencji „Jak skutecznie tworzyć strategie B+R w polskim przemyśle?” wygłosił przemówienie inauguracyjne pt. Priorytety technologiczne dla Polski.
Rozdział podręcznika poświęcony Polsce został napisany przez dr Zygmunta Krasińskiego (Instytut Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk) i dr Cypriana Tomasika (Instytut Genetyki i Biotechnologii Zwierząt Polskiej Akademii Nauk) – doświadczonych menadżerów badań, od wielu lat współpracujących z Krajową Radą Koordynatorów Projektów Badawczych UE (KRAB) oraz European Association of Research Managers and Administrators (EARMA).
Jak pogodzić ze sobą te sprzeczności, zastanawiali się uczestnicy konferencji „Technologia a ekonomia”, zorganizowanej 28 listopada 2023 roku w Warszawskim Domu Technika, przez Naczelną Organizację Techniczną i Klub Złotego Inżyniera Przeglądu Technicznego, dla uczczenia 105 lat Niepodległości.
Prezes Vigo Photonics – Adam Piotrowski, Członka IZTECH, został wybrany do Grupy Roboczejekspertów ds. oceny śródokresowej programu „Horyzont Europa”.
Profesor Ryszard Pregiel – Wiceprezes Rady Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii wygłosi prezentację otwierającą VII Konferencję „Jak skutecznie tworzyć strategie B+R w polskim przemyśle?”. Profesor Pregiel skupi się w swoim wystąpieniu na Priorytetach technologicznych dla Polski.
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie – VII edycję Konferencji Jak skutecznie tworzyć strategie B+R w polskim przemyśle? Jest to spotkanie dedykowane polskim przedsiębiorstwom, które dzięki wsparciu ze środków unijnych i krajowych chcą wstąpić na ścieżkę innowacji, a także tych które już teraz aktywnie realizują projekty B+R+I. Wydarzenie jest również adresowane do przedstawicielek i przedstawicieli nauki i ekosystemu innowacji, którzy chcą współpracować z przedsiębiorstwami nad rozwojem innowacji.
Wyniki pierwszej edycji EngiRank – Europejskiego Rankingu Programów Inżynierskich zostały ogłoszone w Brukseli w obecności uczelni wyższych oraz europejskich organizacji inżynierskich ENAEE i Engineers Europe.
Wyniki pierwszej edycji EngiRank – Europejskiego Rankingu Programów Inżynierskich zostały ogłoszone w Brukseli w obecności uczelni wyższych oraz europejskich organizacji inżynierskich ENAEE i Engineers Europe.
Związek Pracodawców Klastry Polskie oraz Województwo Pomorskie, Współorganizator Wydarzenia, zapraszają do udziału w 9. edycji wydarzenia pn. Kongres Klastrów Polskich, które odbędzie się w dniach 8-9 listopada 2023 r. w Gdańsku.
Wizyta Zarządu IZTECH w Krakowie – 2-6 października 2023 r. – RELACJA
Z inicjatywy Prezes Edyty Demby-Siwek szefowie trzech międzynarodowych instytucji, zapewniających globalną i europejską ochronę własności intelektualnej spotkali się z wybitnymi przedstawicielami polskiej gospodarki i biznesu. Rozmowy dotyczyły potrzeb intensywniejszego korzystania przez polską gospodarkę z praw własności przemysłowej.
Przygotowanie prezentacji i wystąpienie na panelu są istotnym elementem prac nad wnioskiem. Nie będziemy jednak koncentrować się na stronie technicznej. Skupimy się na ocenie pełnego wniosku na etapie Remote Evaluation oraz w ramach panelu ekspertów.
Przygotowanie prezentacji i wystąpienie na panelu są istotnym elementem prac nad wnioskiem. Nie będziemy jednak koncentrować się na stronie technicznej. Skupimy się na ocenie pełnego wniosku na etapie Remote Evaluation oraz w ramach panelu ekspertów.
Europejskie Stowarzyszenie Menedżerów i Administratorów Badań Naukowych (EARMA) zaprasza na wydarzenie mające na celu zaprezentowanie platformy do współtworzenia, która powstała w ramach projektu RMROADMAP.
Do końca 2023 roku zostały 4 miesiące, w czasie których odbędzie się wiele wydarzeń mających na celu przybliżenie zasad udziału w programach Horyzont Europa.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zaprasza do zgłaszania uwag do listy sektorów, w których Agencja planuje wybierać sektorowe rady ds. kompetencji.
Trzy projekty koordynowane przez polskie instytucje zdobyły dofinansowanie UE w ramach programu Horyzont Europa. Jest to postrzegane jako znaczący postęp dla kraju, którego badacze woleli przyłączać się do konsorcjów jako partnerzy, a nie liderzy.
Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na IV Środkowoeuropejskie Forum Technologiczne – CETEF’24, które odbędzie się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, w dniach 18-19 listopada 2024 r.
Już 25-26.10.2023 ponownie spotkamy się w ramach Sustainable Economy in Horizon Europe. International matchmaking&networking – międzynarodowego wydarzenia łączącego potencjał jednostek badawczych oraz przedsiębiorców we wspólnym dążeniu do korzystania z możliwości, jakie oferuje Horyzont Europa.
Pod względem innowacyjności (European Innovation Scoreboard 2023) Polska, kolejny rok z rzędu, zajęła 24. miejsce z wynikiem 62,8% średniej UE. Nasz kraj zalicza się do grupy tzw. wschodzących innowatorów. W tej samej grupie są też Bułgaria, Chorwacja, Łotwa, Rumunia i Słowacja. Liderami innowacyjności w UE pozostają Skandynawowie i państwa Beneluksu.
Monitoring trendów w innowacyjności, realizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, stanowi część szerszych działań z zakresu Monitoringu Narodowych Systemów Innowacji (NSI), realizowanych w ramach projektu inno_LAB.
Zapraszamy na organizowany przez GigaCon dwudniowy kongres „EOIF GigaCon Summit 2023” poświęcony elektronicznemu obiegowi informacji w firmie. Wydarzenie odbędzie się online w dn. 26-27 lipca 2023 r. IZTECH objął je Patronatem Honorowym.
W związku ze zmianą generatora do przygotowania wniosku na I etapie EIC Accelerator – Horyzontalny Punkt Kontaktowy – Polska Centralna zaprasza na szkolenie.
Na Uroczystym Posiedzeniu Rady Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii z okazji jej XV-lecia, które odbyło się w dniu 3 lipca 2023r. w Muzeum Gazowni Warszawskiej Spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie, po raz pierwszy wręczono Honorowe wyróżnienia IZTECH „Laur Technologii Przyszłości”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim wybitnym osobistościom, którzy zaszczycili nas obecnością na Uroczystym Posiedzeniu Rady Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii z okazji jej XV-lecia, które odbyło się w dniu 3 lipca 2023r. w gościnnych progach Muzeum Gazowni Warszawskiej Spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie.
Jeśli jesteś związana/-y ze światem nauki i posiadasz kompetencje w zakresie innowacji produktowej, procesów biznesowych oraz doświadczenie we współpracy z przedsiębiorstwami, zgłoś swoją kandydaturę na ekspertkę/eksperta ds. innowacji w ramach projektu Innovation Coach.
Europejska Agencja Wykonawcza ds. Badań Naukowych zapraszamy na kolejną edycję dni informacyjnych Klastra 6 Horyzontu Europa (Żywność, biogospodarka, zasoby naturalne, rolnictwo i środowisko), które odbędą się w formacie hybrydowym w dniach 27 i 28 września 2023 r. w centrum konferencyjnym Charlemagne w Brukseli oraz on-line.
Uprzejmie zapraszamy na uroczyste otwarte posiedzenie Rady Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii z okazji jej XV-lecia, które odbędzie się w dniu 3 lipca 2023r. o godz. 10.30 w w Muzeum Gazowni Warszawskiej w siedzibie Spółki PGNiG S.A., w Warszawie, ul. Seweryna Krzyżanowskiego 7.
Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości z siedzibą w Radomiu ma zaszczyt zaprosić na II Kongres Radom Przyszłości, który odbędzie się w dniach 30.06.2023 – 01.07.2023 roku na dziedzińcu dawnej Fabryki Broni „Łucznik” przy ul. Przemysłowej 9 w Radomiu.
Prezes IZTECH – Zygmunt Krasiński odwiedził zakład produkcyjny Członka Izby – MDM Druk w Poznaniu 20 czerwca 2023 roku. MDM-Druk to jedna z najnowocześniejszych polskich drukarni produkujących opakowania z tektury litej. Stworzyła też unikalną technologię zabezpieczania wydruków przed fałszerstwem. W 2023 roku firma została wyróżniona nagrodą – Diamenty Forbesa.
Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki – IMiF – Sieci Badawczej Łukasiewicz jako organizator wydarzenia, zaprasza na tegoroczne wydarzenie jakim jest “INNOWATORIUM” ŁUKASIEWICZA”, które odbędzie się 20 czerwca 2023 r. w Poznaniu.
Dni Przemysłu Unii Europejskiej to flagowe coroczne wydarzenie w Europie, które stanowi forum dyskusji na temat wyzwań stojących przed szeroko rozumianym przemysłem oraz możliwościach wspólnego wypracowania rozwiązań w tym zakresie.
Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Centralna, zaprasza na cykl bezpłatnych szkoleń dotyczących II etapu aplikowania w programie EIC Accelerator, organizowane przez IPPT PAN
Branżowe Punkty Kontaktowe (BPK) wspierają przedsiębiorców i naukowców w ubieganiu się o unijne środki na realizację projektów B+R w ramach programu Horyzont Europa.
Miło nam ogłosić, że jesteśmy patronem branżowym TARGI ITM INDUSTRY EUROPE. To największe targi przemysłowe w tej części Europy. Zachęcamy do udziału i zapraszamy do Poznania już 30.05-2.06.2023!
W czasie I Konferencji Uniwersytetów Europejskich odbył się warsztat organizowany we współpracy z Polską Izbą Gospodarczą Zaawansowanych Technologii (IZTECH) pt. Wybrane możliwości Programu Horyzont Europa jako narzędzia wspierania sieci Uniwersytetów Europejskich Ekspertką prowadząca była Katarzyna Walczyk-Matuszyk
European Association of Research and Technology Organisations (EARTO) zwraca uwagę, że środki mające na celu wzmocnienie wskaźników uczestnictwa krajów “Wideningowych” były “ważnym i pozytywnym” elementem programu “Horyzont Europa”.
Prezes IZTECH Zygmunt Krasiński oraz Katarzyna Walczyk-Matuszyk Przewodnicząca Grupy Roboczej IZTECH ds. Programu Ramowego Badań i Innowacji UE Horyzont Europa, biorą aktywny udział w konferencji EARMA.
W dniu 12 maja 2023 kończy się proces aplikacji do konkursu POLISH PROJECT EXCELLENCE AWARD, który honoruje najbardziej spektakularne osiągnięcia w praktyce zarządzania projektami. Jego celem jest nagradzanie najlepszych projektów oraz promowanie kompetencji realizujących je przedsiębiorstw.
Inspiracje do Innowacji Innovation Coach to seria wideocastów, których celem jest przybliżenie przedsiębiorcom możliwości związanych rozwojem innowacyjności firm w oparciu o Fundusze Europejskie. W jednym z ostatnich odcinków, pt. “Dotacje na innowacje” przedstawione zostały dobre rady jak zaplanować starania o środki publiczne na rozwój firmy.
Okres przedwielkanocny to dobry czas, by podsumować główne działania Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii przeprowadzone w I kwartale 2023 r.
Stanowisko „Public consultation on the past, present and future of the European Research & Innovation Framework programmes 2014-2027”, przygotowane przez Grupę Roboczą IZTECH ds. Programu Ramowego Badań i Innowacji UE Horyzont Europa (2021-2027) w ramach konsultacji Komisji Europejskiej, zostało przywołane przez wpływowy portal – Science Business.
49 młodych naukowców otrzymało 71 milionów złotych na innowacyjne projekty. Tak prezentują się wyniki XIII edycji programu LIDER Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W tej grupie 42 osoby – to liderzy zespołów badawczych reprezentujących instytucje członkowskie IZTECH.
Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii została nominowana przez Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki we współpracy z redakcją Panoramy Gospodarczej oraz Dziennikiem Gazetą Prawną do nagrody gospodarczej w kategorii “Ambasador Innowacyjności”
Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii wzorem lat ubiegłych, kontynuując owocną współpracę z firmą Eurobusiness Haller, objęła patronatem honorowym 122. Międzynarodowe Targi Wynalazczości Concours Lepine 2023.
Publikacja „Narodowy System Innowacyjności. Szanse i wyzwania” została opracowana przez ekspertów Ośrodka Przetwarzania Informacji – Państwowego Instytutu Badawczego i sfinansowana ze środków Ministra Edukacji i Nauki.
Jeśli Państwa przedsiębiorstwo produkcyjne potrzebuje digitalizacji, to nie pozostaje Ci nic innego, jak wziąć udział w Hack4reSTART Torino.
Komisja Europejska rozpoczęła największe jak dotąd konsultacje publiczne na temat przeszłości, teraźniejszości i przyszłości unijnych programów badań naukowych i innowacji w latach 2014–2027.
Powołana przez Prezesa Polskiej Izby Gospodarczych Zaawansowanych Technologii (IZTECH) Grupa Robocza to oddolny Think Thank skupiający przedstawicieli organizacji zrzeszonych w ramach IZTECH oraz zaproszonych ekspertów, którzy posiadają doświadczenie oraz wiedzę z zakresu Programów Ramowych Unii Europejskiej i realizacji projektów.
W dniu 18 stycznia 2023 r. w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Monitorującego FENG 2021-2027, następcy programu POIR, z udziałem Wiceministra Funduszy i Polityki Regionalnej Jacka Żalka i przedstawicieli Komisji Europejskiej.
Już tylko do 23 stycznia można składać wnioski o dofinasowanie ze środków Unii Europejskiej dla mazowieckich przedsiębiorców. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.
Ryszard Pregiel prof. nadzw. dr hab. inż, elektronik i matematyk, habilitacja w zakresie automatyki i robotyki (Politechnika Wrocławska, 1979). Odbył kilka długoterminowych staży naukowych i zawodowych za granicą m.in. w Massachusetts Institute of Technology, Wyższej Moskiewskiej Szkole Technicznej im. Baumana, Bell Telephone Laboratories (USA) i Control Data Corporation (USA). Jest autorem i współautorem podręczników akademickich, książek i licznych artykułów naukowych. Pracę naukowo-dydaktyczną rozpoczął (1961) w Politechnice Wrocławskiej. Następnie pracował w Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, pełniąc szereg funkcji m.in. kierownika katedry informatyki, dziekana Wydziału Informatyki i prorektora ds. nauki.
W całym okresie swojej kariery zawodowej łączył działalność naukowo-dydaktyczną z pracą w przemyśle, m.in. pełnił funkcję dyrektora Instytutu Systemów Sterowania, naczelnego dyrektora Centrum Naukowo-Produkcyjnego Systemów Sterowania w
Katowicach, prezesa Zrzeszenia Przemysłu Automatyki i Aparatury Pomiarowej MERA w Warszawie, prezesa zarządu spółki Investel International i wiceprezesa Radomskiej Wytwórni Telekomunikacyjnej S.A. Jest autorem wielu rozwiązań konstrukcyjnych i projektów technologicznych. W latach 1985-1990 był podsekretarzem stanu w Komitecie Nauki i Postępu Technicznego odpowiedzialnym za gospodarkę Centralnym Funduszem Wspomagania Wdrożeń. Jest członkiem wielu komitetów, stowarzyszeń i redakcji naukowo-technicznych m.in. był przez dwie kadencje członkiem Komitetu Informatyki PAN, członkiem Komitetu Badań Kosmicznych PAN i prezesem Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji. Za swą działalność został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Zasłużony dla Województwa Śląskiego oraz wyróżniony szeregiem nagród, w tym międzynarodowych, i tytułem Honorowego Złotego Inżyniera.