Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na IV Środkowoeuropejskie Forum Technologiczne – CETEF’24, które odbędzie się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, w dniach 20-21 maja 2024 r.
Na Uroczystym Posiedzeniu Rady Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii z okazji jej XV-lecia, które odbyło się w dniu 3 lipca 2023r. w Muzeum Gazowni Warszawskiej Spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie, po raz pierwszy wręczono Honorowe wyróżnienia IZTECH „Laur Technologii Przyszłości”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim wybitnym osobistościom, którzy zaszczycili nas obecnością na Uroczystym Posiedzeniu Rady Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii z okazji jej XV-lecia, które odbyło się w dniu 3 lipca 2023r. w gościnnych progach Muzeum Gazowni Warszawskiej Spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie.
Uprzejmie zapraszamy na uroczyste otwarte posiedzenie Rady Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii z okazji jej XV-lecia, które odbędzie się w dniu 3 lipca 2023r. o godz. 10.30 w w Muzeum Gazowni Warszawskiej w siedzibie Spółki PGNiG S.A., w Warszawie, ul. Seweryna Krzyżanowskiego 7.
Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości z siedzibą w Radomiu ma zaszczyt zaprosić na II Kongres Radom Przyszłości, który odbędzie się w dniach 30.06.2023 – 01.07.2023 roku na dziedzińcu dawnej Fabryki Broni „Łucznik” przy ul. Przemysłowej 9 w Radomiu.
Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki – IMiF – Sieci Badawczej Łukasiewicz jako organizator wydarzenia, zaprasza na tegoroczne wydarzenie jakim jest “INNOWATORIUM” ŁUKASIEWICZA”, które odbędzie się 20 czerwca 2023 r. w Poznaniu.
Dni Przemysłu Unii Europejskiej to flagowe coroczne wydarzenie w Europie, które stanowi forum dyskusji na temat wyzwań stojących przed szeroko rozumianym przemysłem oraz możliwościach wspólnego wypracowania rozwiązań w tym zakresie.
Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Centralna, zaprasza na cykl bezpłatnych szkoleń dotyczących II etapu aplikowania w programie EIC Accelerator, organizowane przez IPPT PAN
Miło nam ogłosić, że jesteśmy patronem branżowym TARGI ITM INDUSTRY EUROPE. To największe targi przemysłowe w tej części Europy. Zachęcamy do udziału i zapraszamy do Poznania już 30.05-2.06.2023!
W czasie I Konferencji Uniwersytetów Europejskich odbył się warsztat organizowany we współpracy z Polską Izbą Gospodarczą Zaawansowanych Technologii (IZTECH) pt. Wybrane możliwości Programu Horyzont Europa jako narzędzia wspierania sieci Uniwersytetów Europejskich Ekspertką prowadząca była Katarzyna Walczyk-Matuszyk
European Association of Research and Technology Organisations (EARTO) zwraca uwagę, że środki mające na celu wzmocnienie wskaźników uczestnictwa krajów “Wideningowych” były “ważnym i pozytywnym” elementem programu “Horyzont Europa”.
Prezes IZTECH Zygmunt Krasiński oraz Katarzyna Walczyk-Matuszyk Przewodnicząca Grupy Roboczej IZTECH ds. Programu Ramowego Badań i Innowacji UE Horyzont Europa, biorą aktywny udział w konferencji EARMA.
Ryszard Pregiel prof. nadzw. dr hab. inż, elektronik i matematyk, habilitacja w zakresie automatyki i robotyki (Politechnika Wrocławska, 1979). Odbył kilka długoterminowych staży naukowych i zawodowych za granicą m.in. w Massachusetts Institute of Technology, Wyższej Moskiewskiej Szkole Technicznej im. Baumana, Bell Telephone Laboratories (USA) i Control Data Corporation (USA). Jest autorem i współautorem podręczników akademickich, książek i licznych artykułów naukowych. Pracę naukowo-dydaktyczną rozpoczął (1961) w Politechnice Wrocławskiej. Następnie pracował w Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, pełniąc szereg funkcji m.in. kierownika katedry informatyki, dziekana Wydziału Informatyki i prorektora ds. nauki.
W całym okresie swojej kariery zawodowej łączył działalność naukowo-dydaktyczną z pracą w przemyśle, m.in. pełnił funkcję dyrektora Instytutu Systemów Sterowania, naczelnego dyrektora Centrum Naukowo-Produkcyjnego Systemów Sterowania w
Katowicach, prezesa Zrzeszenia Przemysłu Automatyki i Aparatury Pomiarowej MERA w Warszawie, prezesa zarządu spółki Investel International i wiceprezesa Radomskiej Wytwórni Telekomunikacyjnej S.A. Jest autorem wielu rozwiązań konstrukcyjnych i projektów technologicznych. W latach 1985-1990 był podsekretarzem stanu w Komitecie Nauki i Postępu Technicznego odpowiedzialnym za gospodarkę Centralnym Funduszem Wspomagania Wdrożeń. Jest członkiem wielu komitetów, stowarzyszeń i redakcji naukowo-technicznych m.in. był przez dwie kadencje członkiem Komitetu Informatyki PAN, członkiem Komitetu Badań Kosmicznych PAN i prezesem Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji. Za swą działalność został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Zasłużony dla Województwa Śląskiego oraz wyróżniony szeregiem nagród, w tym międzynarodowych, i tytułem Honorowego Złotego Inżyniera.